Církevní objekty

 

Tepelně izolační opatření pro církevní stavby

Pro majitele a správce církevních objektů připravila společnost Machstav soubor opatření, která napomáhají k úsporám energií ve vytápěných budovách jako jsou například fary. V této oblasti dominuje technologie foukaných izolací stropů, protože se jedná o tepelně izolační opatření, které nemění charakter a především vzhled objektu a zároveň dokáže uspořit velké finanční prostředky. Mnohdy se jedná o úspory vyšší, než 30%! Zateplení foukanou izolací se nejčastěji provádí do dutin trámových stropů, nebo se izolace aplikuje na podlahu půdy a pro bezpečný pohyb a přístup ke všem konstrukčním částem půdy se postaví revizní lávky nebo nové podlahy z našeho patentovaného podlahového systému DPS. O tom, jaký způsob tepelně izolačních prací bude nejideálnější, rozhoduje několik faktorů. Jedním z nejdůležitějších je výpočet bilance vodních par v průběhu roku, který nám sdělí míru rizika vzniku kondenzace vodních par, které by mohly v průběhu času mít negativní vliv na životnost dřevěných konstrukcí stropu. Výpočet tedy určuje způsob provedení zateplení. Veškeré návrhy a výpočty Machstav poskytuje zdarma. Zateplení fasády klasickými metodami jako jsou kontaktní zateplovací systémy s využitím polystyrénu nebo minerálních desek sice dokáží uspořit dalších cca 20-30% nákladů za vytápění, ale vzhledem k historickým hodnotám staveb není tato technologie úplně na pořadu dne. Zbývá ještě výměna oken. Nová okna dokáží uspořit cca 20-25% nákladů za vytápění, ale jejich pořizovací cena je oproti foukaným izolacím o jeden řád výše a tudíž i návratnost je o to delší. Pro zajímavost -  zateplení stropu vyjde na desítky tisíc Kč, dle velikosti stropu a návratnost bývá kolem 5ti let. Okna stojí stovky tisíc Kč a návratnost bývá cca 15-20 let. Z toho vyplývá, že nejlepším řešením je zateplit strop, a to foukanou izolací – bez tepelných mostů a prořezů.

Péče o dřevěné konstrukce církevních objektů

Další a neméně důležitou službou, kterou Machstav poskytuje,  je péče o dřevěné konstrukce krovů, především preventivní ochranu před dřevokaznými škůdci, jako jsou larvy hmyzu, plísně a houby. Církevní objekty jsou vesměs několik set let staré, a jak stárne vše kolem nás, tak stárnou i stavby. Nejrychleji stárnou dřevěné konstrukce, které jsou původně ze živého materiálu – dřeva. Dřevo jako takové za určitých teplotně vlhkostních okolností velmi chutná larvám hmyzu, houbám a plísním. Mnohdy ani nevíme, že je dřevo napadeno, protože larva nebývá vidět. Teprve až po přeměně v dospělého brouka se na trámech a prknech objeví výletové otvory z komůrek – dírky do dřeva, nebo se objeví hromádky drobných pilinek v podobě prachu. Ale to už bývá pozdě. Proto je na místě preventivní ochrana speciálními nástřiky dřevěných konstrukcí, které ochrání veškeré dřevěné části krovu po mnoho dalších desítek let a zachová pro další generaci stavby v dobré kondici. Prohlídky krovů a půdních prostor a vyhodnocení stavu poskytuje MACHSTAV s.r.o. zdarma.  

V naší zemi je po našich obcích a krajině rozeseto bezpočet drobných objektů spojených s církevní tematikou a my v MACHSTAVu jsme rádi, že můžeme přispět svou prací k jejich opravě a údržbě pro další fungování.

 

Reference a realizaceRekonstrukce kapličky včetně odvlhčení zdiva v obci Mstislavice

KapličkaRekonstrukce kapličky včetně odvlhčení zdiva v obci Mstislavice

Komplexní rekonstrukce kapličky v obci Mstislavice - nová hydrizolace, vnitřní omítky, venkovní fasáda, nové dřevěné podpěrné sloupy, nový kamenný obklad, teréní úpravy. detail
Objem práce:110 m2
Detail:Fasáda, vnitřní omítky
Termín dodání:25.06.2016
Zateplení stropu Fary Kameničky

FaraZateplení stropu Fary Kameničky

Zateplení dutiny trámového stropu včetně vytvoření a zpětného uzavření montážních otvorů. detail
Objem práce:26,6 m3
Detail:Supafil loft
Termín dodání:21.03.2012
Zateplení stropu foukanou technologií ve Faře Tetín

FaraZateplení stropu foukanou technologií ve Faře Tetín

Zateplení dutiny trámového stropu. detail
Objem práce:57 m3
Detail:ISOVER granulát
Termín dodání:25.11.2011

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Poctivá česká foukaná izolace dokáže za 3-4 hodiny uspořit až 40% nákladů na vytápění.

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace