Novostavby

Novostavby bez tepelné izolace nejvíce trápí vznikající plísně

Novostavby jsou domy, které se staví v současné době. Tyto domy mají své výhody, ale také nevýhody. Většinu novostaveb, které jsme tepelně izolovali, trápila nedostatečná tepelná izolace, která měla za následek vznikající plísně, obzvláště pak v rozích místnosti. Novostavby jsou moderní stavby, ale vinou nedostatečné tepelné izolace zde byla vysoká spotřeba energií. Pokud je u novostaveb dodržena kvalitně provedená tepelná izolace dají se v současnosti považovat za ekonomickou formu bydlení. Každý druh tepelné izolace přináší uživatelům domu svůj účinek, ale rozhodně nejvyšší účinek a nejnižší pořizovací náklady přináší izolace stropu, protože stropem dochází k nejvyšším tepelným ztrátám.

Foukaná izolace poskytuje řešení zateplení pro obtížně dostupné prostory

Odborně provedená stropní izolace sníží u domu o standardní velikosti náklady na vytápění objektu průměrně o sedmdesát procent. Zateplení domu je možné provádět jak částečně, tak také komplexně, kdy se jedná o zateplení celého domu najednou. Na současném trhu se vyskytuje velké množství tepelně izolačních materiálů, které jsou vhodné pro tepelnou izolaci novostaveb. Volba vhodného tepelně izolačního materiálu vždy závisí na konstrukčním řešení objektu. Na tepelnou izolaci v mnoha případech využívá společnost Machstav skvělou techniku, která se nazývá foukaná minerální izolace. Hlavní přednosti tohoto materiálu tkví v jeho naprosto snadné manipulaci, dále pak v rychlosti práce a také fascinující výhodou je fakt, že po aplikaci nezbývá žádný tepelně izolační materiál, protože se jedná o velmi jemné vlákno, které velmi dobře izoluje prostory mezi komíny, trámy a vůbec veškeré obtížně dostupné prostory.

U foukané minerální izolace je spotřebován všechen materiál

Při aplikaci foukané izolace nevznikají žádné zbytky tepelně izolačního materiálu, které se již nedají dále využít, ale zbytečně za ně platíte. Materiál foukané izolace se běžně používá na zateplení stropu, zdí a podlah. S nadsázkou lze říci, že zateplení foukanou izolací je vhodné všude tam, kde náš dům trápí vysoké úniky tepla. Aplikace izolace probíhá z auta, na kterém je umístěn stroj na rozmělnění tepelně izolačního materiálu. Rozmělněný tepelně izolační materiál se poté přes hadici dostane až do izolovaných prostor, takže ve Vašem domě po aplikaci nevznikne žádný nepořádek. V mnoha případech není nutné tepelně izolované prostory předem vyklízet. Zda je nutné předem vyklidit tepelně izolované prostory u Vašeho domu, Vám sdělí technik naší společnosti po samotném posouzení objektu, kde se mimo jiné také dozvíte mnoho dalších užitečných informací.

Foukanou minerální izolací lze dům zateplit za provozu

Tepelná izolace foukanou minerální izolací neomezí provoz domácnosti, takže tepelně izolační práce mohou probíhat za plného provozu. Po provedeném zateplení foukanou minerální izolací vzniká souvislá vrstva tepelně izolačního materiálu, takže nedochází ani k minimálním tepelným ztrátám jako je tomu u ostatních tepelně izolačních materiálů. Technika jako je foukaná minerální izolace je vhodná jednak k zateplení stropu s dutinou, ale lze s ní jednoduše zateplit také stropy bez dutiny pouze s rozdílem, že pokud izolujeme strop bez dutiny, je nutné předem aplikovat distanční podlahový systém, který nám vytvoří náhradní dutinu pro aplikaci foukané minerální izolace.

Distanční podlahový systém řeší zateplení stropů bez dutiny

Distanční podlahový systém je dřevná konstrukce, která je složena z volně nastavitelných dřevěných latí. Distanční podlahový systém tak nabízí vhodné řešení téměř pro každý objekt. Tento systém je možné skládat buď do čtverců, nebo obdélníků, přesně dle potřeb izolovaného prostoru. Pokud máte na půdě místa, po kterých se více chodí a jsou tak více namáhaná je možné rošt sestavit tak, aby namáhaná místa byla více zpevněná. Distanční podlahový systém od Machstavu je o krok v před, ve srovnání s lamelovými podlahovými systémy na současném trhu.


Nacházíte se zde: Foukaná izolace » Segmenty izolace » Novostavby
Rádi Vám poradíme
Využijte našich bezplatných služeb

(c) copyright 2018 by SEO optimalizace s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

SEO optimalizace