Foukané izolace v listopadu

Máme za sebou další měsíc roku 2020. S listopadem podzim pomalu končí a začíná zima. V Machstavu listopad na foukaných izolacích dopadl dle očekávání. Podařilo se nám nafoukat zhruba 35 tun izolačních materiálů převážně minerálních skelných izolací. Několik hezkých slunečních dní jsme využili k nafocení našich realizací, a to nejenom těch kde jsme foukali izolace, ale především těch, na kterých jsme prováděli stavební práce.

Kam dál použít panenské skelné vlákno

Minule jsme si řekli, že lehké panenské skelné vlákno konkrétně izolant Supafil loft se hodí na lehké podhledy, které je potřeba zaizolovat velmi dobře – vysoká vrstva izolace, například stropy rodinných domů. Úplně stejných požadavků je třeba docílit na lehkých podhledech průmyslových nebo zemědělských halách. Jsou dva velké rozdíly mezi stropy na rodinných domech a zemědělských objektech. Prvním rozdílem je druh podhledu. Na rodinných domech se jedná většinou o sádrokarton. U zemědělských nebo průmyslových hal se jedná o podhledy ze sololitu, plechu nebo jiných materiálů, které se používaly v době výstavby hal. Druhým rozdílem je parotěsnost podhledů a celé stropní konstrukce. Rodinné domy se dnes staví s parotěsnými fóliemi, aby se vlhkost nedostávala skrze strop do tepelné izolace a pak do půdního prostoru. Navíc střešní plášť novostaveb je v absolutní většině řešen jako odvětrávaný. U zemědělských a průmyslových budov z dob výstavby 60.-  80. léta minulého století si můžeme o parotěsnosti podhledu nechat jenom zdát. Podhledy v těchto halách jsou všelicos, jenom ne parotěsné. No a aby toho nebylo málo, tak i odvětrání půdního prostoru v zemědělských nebo průmyslových halách je zařízeno spíše omylem nebo degradací haly (odpadlé prkno v podbití, vypadlá kazeta ve štítě apod.). Pokud chceme zateplit takovouto halu, tak je velmi důležité zvážit její technický stav a budoucí funkčnost tepelných izolací. V Machstavu vždy řešíme obojí zároveň tak, jako na jedné z našich listopadových realizacích.

Zateplení stropu zemědělské haly

V listopadu 2020 Machstav vyhrál výběrové řízení na zateplení stropu haly. Jednalo se o starou dřevostavbu s datem výstavby někdy 70. léta 20. století. Hala celou dobu sloužila pro zemědělské účely. Kupodivu je i tato dřevostavba po 50 letech provozu funkční a dále se v ní plánuje zachovat provoz. Pouze potřebovala vylepšit. Vylepšení spočívalo v zateplení stropní konstrukce. Volba padla na foukanou technologii, protože v nízké vazníkové střeše by se jiná tepelná izolace velmi špatně prováděla. Vzhledem k tomu, že podhled haly je ze sololitových desek a bez parotěsné fólie a jiných parotěsných prostředků, byla zvolená pro aplikaci tepelná izolace z minerálních vláknem Supafil loft. Aby bylo zajištěné odvětrání půdního prostoru od přebytečné vlhkosti, která bude stropem prostupovat, tak jsme společně s tepelnou izolací provedli i odvětrání. Namontovali jsme ventilační hlavice a přisávací mřížky, tak aby byla zajištěna cirkulace vzduchu v celém půdním prostoru. Na tomto příkladu jsme se snažili sdělit další možnosti využití lehkých skelných panenských vláken. Nemusí se používat pouze do novostaveb, kde hezká bílá izolace krásně vypadá, ale tu samou izolaci lze použít i do starších budov a třeba i do dřevostaveb, starých 50 let, tak jako v tomto konkrétním případě. No a příště se podíváme na další využití lehkých skelných izolací, a to konkrétně do další starší budovy. Tentokrát zděné. Podíváme se na izolování stropu Rytířského sálu zámku v Moravském Krumlově.

 

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace