Foukané izolace z Dobronína

Druhý listopadový týden jsme opět realizovali foukané izolace především v novostavbách rodinných domů. Prováděli jsme realizaci zateplení stropu haly - dřevostavby. Hala slouží k chovu hospodářských zvířat. Součástí zateplovacích prací bylo vyřešení odvětrávání půdního prostoru. K tomuto účelu jsme provedli montáž ventilačních hlavic včetně přisávacích mřížek. Celkové množství nafoukaných izolací minulý týden dosáhlo objemu cca 6 tun.

Poslední materiál, který foukáme

V předešlých týdnech jsme vás postupně seznamovali s jednotlivými druhy izolačních materiálů, které foukáme. Postupně jsme probrali základní informace o čedičových, skelných, dřevovláknitých a papírových izolacích. Dnes se zmíníme o posledním druhu izolačních materiálů, které foukáme a tím jsou speciální polystyrénové kuličky.

Polystyrénové foukané izolace

Ještě než začneme s posledním druhem izolace, kterou foukáme, tak si řekněme, že dnes se dozvíte nejenom něco málo o polystyrénových kuličkách určených pro foukané izolace, ale i jejich uplatnění, tedy do jakých konstrukcí jsou vhodné. Ti, jenž naše články čtou pravidelně, ví, že v minulých představováních izolačních materiálů jsme pouze řešili vlastnosti a způsob výroby jednotlivých druhů izolací. Dnes to bude trochu jiné. S jednoduchým popisem polystyrénových kuliček s příměsí grafitu si řekneme něco o jejich vlastnostech a zároveň i možnostech použití včetně konstrukcí, do kterých je vhodné je použít. Proč dnes děláme změnu je to, že tento druh izolace nefoukáme zas tak často, jako ostatní, takže mu nebudeme věnovat tolik pozornosti. Nicméně by si větší zájem investorů jistě zasloužil. Jeho širšímu rozšíření brání hned několik faktorů. K výhodám, nevýhodám a možnostem použití ostatních izolačních materiálů se budeme věnovat v dalších pokračováních. Teď zpět k polystyrénovým izolacím. Speciální nenasákavé polystyrénové kuličky s grafitovou úpravou jsou vhodné i do vlhkých prostor pro zateplení například podlah starších budov nebo všech prostor, ve kterých by se dala očekávat zvýšená vlhkost. Z hlediska tepelně izolačních parametrů mají grafitové polystyrénové kuličky velmi dobrý součinitel tepelné vodivosti λ (lambdu) = 0,034 W/mK při objemových hmotnostech 11 – 18 kg/m3. Při těchto objemových hmotnostech se jedná o velmi lehký izolační materiál, s výbornými izolačními vlastnostmi. Navíc nesléhává. Chtělo by se tedy říci, že ho budeme foukat všude. Jenomže tento izolant má bohužel své stinné vlastnosti. Třída hořlavosti je E, tedy téměř nejhorší. K dosažení protipožárních požadavků na danou izolovanou konstrukci může být tento izolant použit pouze ve spojení s takovými materiály, které budou splňovat požadavky protipožárních předpisů na dané konstrukce. Izolant může být použit v konstrukcích, ve kterých teplota nepřesáhne 70°C. Velikost jednotlivých zrn polystyrénu jsou cca 2-4 mm a mají snížený elektrostatický účinek, což je určitě výhoda, nelepí se na ruce apod., tak jak to umí obyčejný polystyrén. Nevýhodou grafitových polystyrénových kuliček je jejich chování při aplikaci. Chovají se podobně jako voda – tečou. Pokud izolovaná konstrukce není dokonale utěsněná, tak se může stát, že polystyrénové kuličky oněmi netěsnostmi vytečou mimo. Nevýhodou tohoto izolačního materiálu je i cena, která se pohybuje za aplikovaný m3 v rozmezí 2 600 – 3 200 m3. Jsou konstrukce a případy, kdy je grafitový polystyrén v podobě kuliček nejlepším řešením, jak rychle a dobře zaizolovat danou konstrukci. Na závěr připomeňme, že těmi ideálními konstrukcemi pro jeho použití jsou místa s možným vyšším výskytem vlhkosti např. podlahy starších domů s nejasnou hydroizolační vrstvou spodní stavby, dilatační spáry mezi budovami, dutiny cihelných nebo panelových betonových stěn apod.

 

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace