Poznáte i na jaře špatně zateplený strop nebo střechu domu?

Je sice už jaro, ale je ideální čas si vzpomenout na zimní problémy svých domů a nyní je řešit. A proč právě nyní? Protože zimní potíže se začnou projevovat i na jaře a přidají se k nim nové.

Proč mi po zimě odpadává fasáda domu?

2.png

 

V tomto případě je problém s odtáváním spodní vrstvy sněhu napadaného na střeše, který se ohřívá, taje a stéká do okapů, kde se znovu promění v led. Když je okap plný ledu, tak se z jedné jeho strany tvoří rampouchy a z jeho druhé strany stéká přímo na fasádu, do které se vsakuje. Poté zmrzne a způsobuje na fasádě viditelné fleky a v horším případě, jako je ten váš, i její opadávání. Řešení opět existuje a je jednoduché! Je potřeba zabránit úniku tepla a následnému ohřívání střešní konstrukce!

Poraďte se s odborníky, kteří Vám zdarma a kdekoliv v ČR poradí, jak tuto situaci řešit.

Proč se mi dělá v chladném období v domě nebo bytě plíseň?

Protože v té části domu nebo bytu, kde se tvoří plíseň je bohužel tepelný most. Laicky řečeno, tou částí domu nebo bytu, kde je plíseň, uniká velké množství tepla a tím pádem se i mnohem rychleji ochlazuje než ostatní části domu. Většinou se jedná o kouty místností u stropů a obvodových stěn domu, tam kde dochází ke kontaktu vytápěné části domu (interiér) s nevytápěným prostorem (exteriér). Pokud se vám tvoří plísně ve výše zmíněných částech domu, tak nemáte největší problém s jejich výskytem, ale především byste měli řešit potíže s velkým únikem tepla, který je tou hlavní příčinou neustálého a pravidelného růstu plísní.

3.png 4.png


Výskyt plísně je až druhotný ukazatel, který je ovšem vidět a upozorňuje vlastníka domu či bytu na to, že má velký problém. A jak odstranit plísně? Řešením může být pravidelné používání chemických prostředku na jejich likvidaci, ale tím odstraníte jenom důsledek nikoliv příčinu! Příčinou a problémem je nedostatečně zaizolovaná konstrukce. Nyní můžete příčinu odstranit! A je to přitom velmi jednoduché a nyní už i levné!


Poraďte se s odborníky, kteří Vám zdarma a kdekoliv v ČR poradí, jak tuto situaci řešit.

Proč máme v místnostech pod střechou nebo v horním patře našeho domu tepleji než v přízemí?

5.png6.png


Tento problém řeší převážně vlastníci domů s rovnou střechou nebo jen s velmi mírným sklonem střechy. Nemusí se vždy jednat jen o rodinné domy, ale i o bytové domy, ať už cihlové nebo panelové. Problém je způsoben nedostatečnou vrstvou tepelné izolace v dutině stropu. Tepelná izolace nebrání pouze úniku drahého tepla v chladném období roku z domu či bytu pryč, ale brání také v jeho pronikání z venkovního prostředí v teplém období roku dovnitř. Takže zde je vidět, že kvalitně provedená izolace nejenom šetří velké peníze za drahé teplo, ale také zpříjemňuje pobyt v teplých dnech v horních patrech domů s rovnou střechou. Chcete zjistit, zda se váš dům s rovnou střechou dá také ochránit před úniky tepla v zimě a zabránit zbytečnému a nepříjemnému přehřívání v teplých dnech?


Poraďte se s odborníky, kteří Vám zdarma a kdekoliv v ČR poradí, jak tuto situaci řešit.

Proč musím vyměnit i prkna na ploché střeše, když měním krytinu!

To je zase jiný problém, který ale také souvisí se špatně zateplenou konstrukcí. Jak se říká, je potřeba vždy řešit komplexně a ne napolovic. U plochých střech je zároveň se zateplením stropu potřeba řešit i odvětrání konstrukce. Většina těchto střech má jako horní krytinu plech nebo hydroizolační folii. A to znamená, že je konstrukce neprodyšná. Proto je nutné z prostoru dutiny vlhkost odvětrat. K tomuto účelu by měly sloužit otvory ve zdech atiky.

7.png8.png


Bohužel jsou ale většinou nedostačující nebo úplně chybí. Špatně zateplený strop způsobuje, že jím prochází nejenom vlhkost, ale i teplo a to obojí dohromady má za následek, že dojde ke kondenzaci vodních par, které se prudce ochladí. Vzniklá vlhkost se vsakuje do dřevěných prvků konstrukce a po čase způsobí jejich destrukci a tvorbu plísní a dřevokazných hub.

9.png10.png


Existuje řešení jak tomu zabránit. Je to izolace stropu a odvětrání konstrukce. Zabijete dvě mouchy jednou ranou.
Poraďte se s odborníky, kteří Vám zdarma a kdekoliv v ČR poradí, jak tuto situaci řešit.

A jak tedy vypadá střecha domu, který má dobře zaizolovaný strop?

Poznáte to podle toho, že rozdíly teplot během roku jsou uvnitř domu minimální. Můžeme říci, že stabilní. A přitom v zimě neprotopíte velké peníze a v létě nepotřebujete klimatizaci.


Příklad grafu s kolísám teplot se špatně zaizolovanou střechou a dobře zaizolovanou střechou.

11.png

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace