Poctivá izolace

I v minulém týdnu jsme vyjeli s Poctivou izolací k vám k našim zákazníkům k několika realizacím. Foukanými poctivými izolacemi jsme zateplili novostavby rodinných domů a jednu novostavbu bytového domu. Dále jsme v minulém týdnu dokončili komplexní zateplovací práce na bytovém domě v Táboře v celkovém finančním objemu cca 500 000 Kč. Součástí zateplovacích prací na stropě bytového domu bylo několik set metrů revizních lávek, zateplení dvou svislých stěn foukanou izolací a konečně zateplení plochy stropu o celkové výměře 1 300 m2.

Ceny staveb

Tak jako všechny stavební společnosti v ČR, tak i Machstav v letošním roce bojuje s nákupními cenami a dostupností stavebních materiálů. Strmý růst cen materiálů se bohužel podepisuje na růstu cen zakázek. Což se logicky nelíbí vám našim klientům, ale bohužel jsme v tom úplně všichni a společně. V Machstavu také nejsme dvakrát odvaření z toho, že oceníme zakázku na opláštění haly ze sendvičových panelů a dodavatelé nám ten samý sendvičový panel během 2 měsíců z draží o 200 Kč/m2, což činí cca 35-40 % původní ceny. To samé platí o střešních plechových krytinách, železe, dřevu, polystyrénu a dalších. V takovémto tempu růstu cen se nedá moc dobře dlouhodoběji plánovat. Bohužel doba je taková, jaké je a je jenom na nás stavebních společnostech a na vás našich klientech, jak ji společně zvládneme.

Výjezd za hranice

V minulém týdnu jsme měli možnost se zajet podívat na výstavbu haly chovu prasat v Německu. Jednalo se o novostavbu haly chovu prasat na celoroštu. Příležitost jsme velmi rádi využili. Rádi se podíváme, jak se staví stejné nebo velmi podobné haly těm, které Machstav staví nebo rekonstruuje u nás doma. Hala, kterou jsme viděli v Německu je po stavební stránce velmi podobná té, kterou stavíme v Malíkovicích. Betonové sendvičové panely tvoří obvodové stěny haly stejně jako v našem případě v Malíkovicích. Z návštěvy v Německu vyplývá, že v mnoha oblastech námi odváděná práce je minimálně na stejné úrovni jako v Německu a ve zbývajících je ještě na lepší. Jsme moc rádi, že jsme to tam viděli.

 

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace