V období od 6.7.2020 do 10.7.2020 Machstav realizoval zakázku opravy podhledů hal výkrmu kuřat na farmě v Labských Chrčicích. Jednalo se o první etapu realizace celkem 2 hal. V prvním termínu začátkem července jsme provedli opravu první haly a začátkem září 2020 provedeme opravu podhledu druhé haly. Opravy spočívají v dodatečné montáži lehkých sendvičových panelů montovaných do dřevěné konstrukce stávajícího podhledu.

 

Proč opravujeme?

 

Opravu touto technologií provádíme proto, že stávající podhled, který je tvořen pouze plastovou fólií, stárne a trhá se. Jakmile se protrhne, dochází k navlhání tepelné izolace, která je přímo nad plastovou fólií. Mokrá tepelná izolace neizoluje. Tím dochází ke zhoršení tepelně izolační funkčnosti celé stropní konstrukce. Následkem nefunkčnosti tepelné izolace je letní přehřívání v chovné hale, zimní promrzání a kondenzace vodních par. V neposlední řadě i vypadávání tepelné izolace do prostoru stáje mezi chovanou drůbež. Konkrétně na farmě v Labských Chrčicích docházelo v minulosti k pokusům o opravu jiným způsobem. Lokálním. Nahradit popraskanou folii v místech jejího poškození. Toto opatření bylo sice levné, ale nezabránilo degradaci dalších úseků podhledu. Proto se majitel farmy rozhodl provést komplexní opravu celého podhledu na dvou halách.

 

Jak opravujeme?

Opravu provádíme dodávkou a montáží lehkých sendvičových panelů, které montujeme nerezovými šrouby přímo do dřevěné konstrukce podhledu. Tím vytvoříme novou omyvatelnou podhledovou vrstvu. Používáme sendvičové panely s tepelně izolačním jádrem PIR. Síla tepelně izolačního jádra je zvolena tak, aby byly navráceny původní tepelně izolační parametry stropu. Použité sendvičové panely splňují veškeré požární normy ČR určené pro zemědělské stavby. Panely jsou certifikovány v akreditované zkušební laboratoři PAVUS v ČR, která se specializuje na požární odolnosti materiálů. Panely splňují certifikaci pro montáž na dřevěnou nosnou konstrukci a jsou certifikovány i dle požadavků na odkapávání. Odkapávání materiálu při požáru je velký problém u jiných sendvičových panelů, které by neměly být do stájového prostředí zemědělských staveb montovány. Výhodou námi používaného systému je rychlost montáže. V technologické odstávce mezi jednotlivými zástavy dokážeme opravit podhled na jedné hale o výměře 3 200 m2 bez nutnosti demontáže výkrmové technologie. To znamená, že napáječky, krmné linky, elektroinstalace, vodní mlžení a jiné prvky nutné pro výkrm drůbeže zůstávají na svém místě. Montáží se všem těmto prvků dovedně vyhneme, protože víme jak na to. Máme za sebou mnoho realizací oprav podhledů na tomto konkrétním typu hal.

 

Pokračujte dále

Reference a realizace

VYŽÁDEJTE SI ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zdarma k Vám vyšleme terénního pracovníka, který provede přesné oměření, vypracuje návrh, případně dům oměří termokamerou na možné úniky tepla a zcela nezávazně Vám vytvoří, na základě získaných dat, nabídku.

NOVINKY A TIPY PRO IZOLACI SVÉPOMOCÍ

Volejte Machstav +420 721 207 099 pondělí–pátek 8:00–17:00

Zaměření objektu zdarma

Zdarma k Vám zašleme technika, který provede zaměření objektu a zcela nezávazně Vám navrhne projekt s kalkulací, případně ukáže jak ušetřit díky dotacím.

Zavřít
SEO optimalizace